CAD 3d

drukarka 3d

AutoCAD to program, za pomocą którego, można tworzyć projekty dwuwymiarowe oraz trójwymiarowe. Program ten został rozpowszechniony przez firmę Autdesk. Na początku, program ten wykorzystywany był jedynie przez mechaników, następnie zaczęto używać go w branżach budowlanych. Największą popularność zdobył wśród architektów wnętrz i ogrodów.

Odkąd technologia trójwymiarowa zaczęła się rozpowszechniać w niezwykłym tempie, CAD 3D zdobył jeszcze większa popularność. Aby projektować prototypy w niezwykle modnych obecnie drukarkach 3D, najpierw należy stworzyć trójwymiarowy projekt. Oprogramowanie CAD 3D zapewnia bardzo łatwy w użyciu zestaw różnorodnych narzędzi, niezwykle przydatnych do projektowania elementów mechanicznych, ale także do tworzenia dokumentacji oraz stymulacji produktów. Za pomocą tego oprogramowania, możesz tworzyć dowolne kształty, projektować duże zespoły, konstrukcje bachowe, całe układy i systemy, części tworzyw sztucznych, ale także wygodnie zarządzać danymi. Narzędzie to jest niezwykle przydatne, zwłaszcza dla profesjonalistów. Można zakupić je w kilku wersjach: Inventor i Inventor Professional, Factory Design Suite Ultimate 2015 oraz Product Design Suite Ultimate 2015. Z tym programem projektowanie inżynieryjne, wizualizacja, projektowanie koncepcyjne czy też symulacja i sprawdzenie poprawności projektu, a także renderowanie CAD i prowadzenie dokumentacji projektów oraz zarządzanie nimi i danymi, nie będą żadnym problemem, a wręcz przeciwnie!

Jacek Niemcewicz

Jacek Niemcewicz

Pasjonat, specjalista z zakresu technologii wydruku 3d. Swoje pasje rozwija poprzez uczestnictwo w zaawansowanych projektach oraz wdrożeniach technicznych, w tym zwłaszcza związanych ze skanowaniem i drukowaniem 3d.

Więcej