Co można wydrukować w drukarce 3d?

Drukarki 3d

O drukarkach w technologii 3D słyszałeś zapewne nie jeden raz. Niektóre informacje, dochodzące do nas z mediów, są czasem tak nieprawdopodobne, że nie chce się wierzyć w opowieści o drukowaniu domów, samochodów czy samolotów. Jednak, to wszystko jest prawdą.

Drukarka 3D stała się urządzeniem powszechnym i komercyjnym. Jeszcze kila lat temu mogliśmy jedynie pomarzyć o wytwarzaniu, a raczej drukowaniu przedmiotów w swoim domu – dziś jest to jak najbardziej możliwe. Sprzęt taki mogą zakupić już nie tylko duże firmy, ale też osoby prywatne, dla swoich domowych potrzeb lub do nowopowstałej, małej firmy. Co można drukować na drukarce? Niemal wszystko. Oczywiście jest to zależne od tego jaką drukarkę kupisz. Modele podstawowe, a jednocześnie najtańsze drukują z takich materiałów jak PLA, ABS czy też nylon. Nieco droższe, bardziej specjalistyczne drukarki, wykorzystują także szereg innych materiałów. To, co możesz wydrukować na swoim sprzęcie, zależy jedynie od twojej wyobraźni – elementy sprzętów, zabawki, modele, biżuteria, obuwie czy ubranie – możliwości jest wiele, a czym lepsza i większa drukarka, tym stają się coraz bardziej nieograniczone. Powszechne są już nawet drukarki do betonu! Warto pamiętać, że wiele zależy także od umiejętności tworzenia projektów w programach 3D. Odpowiednie wykonany i przemyślany projekt, z pewnością zostanie perfekcyjnie wykonany przez nowoczesną drukarkę. Obecnie wiele osób dzięki możliwości drukowania przedmiotów w domu otwiera swoje, małe biznesy – może to też szansa dla Ciebie?

Jacek Niemcewicz

Jacek Niemcewicz

Pasjonat, specjalista z zakresu technologii wydruku 3d. Swoje pasje rozwija poprzez uczestnictwo w zaawansowanych projektach oraz wdrożeniach technicznych, w tym zwłaszcza związanych ze skanowaniem i drukowaniem 3d.

Więcej