KUKA-robotics

Jak druk 3D wpływa na rozwój robotyki? Pokazuje producent KUKA!

Druk 3D rozwija się w bardzo szybkim tempie i pozwala tworzyć wyjątkowe rozwiązania z dziedziny robotyki oraz automatyki. Jedną z firm, która wykorzystując najnowocześniejsze drukarki 3D, chce rozwijać światowe technologie, jest KUKA – niemiecki producent robotów i rozwiązań z dziedziny automatyki. Korzysta ona z urządzeń MakerBot i dzięki nim jest w stanie realizować najbardziej skomplikowane projekty.

Druk 3D i nowoczesne rozwiązania

Producent KUKA posiada w swojej ofercie szereg zróżnicowanych rozwiązań, dedykowanych różnym gałęziom przemysłu – np. elektronicznego. Producent oferuje roboty, które pozwalają między innymi na automatyzację produkcji i znaczne zwiększenie efektywności działania firm. Jednak aby efekt prac był jak najlepszy, niezbędny jest druk 3D, a mówiąc dokładniej – wewnętrzne drukarki 3D oraz specjalistyczne oprogramowanie, które pozwalają na tworzenie szkiców, projektów i gotowych prototypów. Umożliwiają też tworzenie własnych części, co jest znacznie bardziej oszczędnym rozwiązaniem niż zamawianie ich od zewnętrznych dostawców.

Drukowanie 3D pozwala tworzyć gotowe rozwiązania, a także narzędzia produkcyjne, wykorzystywane przez firmę KUKA. Co więcej – pozwala na tworzenie rozwiązań szybo i wprowadzanie zmian bez konieczności zbędnego oczekiwania, np. na dostarczenie części przez dostawcę. Oczywiście firma realizuje też indywidualne zamówienia firm, reprezentujących różne gałęzie przemysłu – takie drukowanie 3D na zamówienie, pozwala pozyskać innowacyjne, dedykowane rozwiązanie.

KR 3 AGILUS – efekt zastosowania druku 3D

Jednym z najlepszych przykładów innowacyjności firmy KUKA i tego, jak ogromne możliwości daje druk 3D, jest KR 3 AGILUS – robot dedykowany przemysłowi elektronicznemu, który pozwala zautomatyzować procesy produkcji i tym samym znacznie wpłynąć na rozwój przedsiębiorstwa. To stosunkowo niewielkie urządzenie jest bardzo szybkie i można dostosować je do rozmaitych działań. Oczywiście wykonane zostało dzięki naszej ulubionej technologii, jaką jest druk 3D.

więcej o drukarkach MarkerBot na stronie CadXpert.com.pl

Jacek Niemcewicz

Jacek Niemcewicz

Pasjonat, specjalista z zakresu technologii wydruku 3d. Swoje pasje rozwija poprzez uczestnictwo w zaawansowanych projektach oraz wdrożeniach technicznych, w tym zwłaszcza związanych ze skanowaniem i drukowaniem 3d.

Więcej