education-print-3d

Kto może zacząć przygodę z drukiem 3d?

Druk 3D jest obecnie bardzo popularny. Początkowo wykorzystywany był wyłącznie w dużych firmach i przedsiębiorstwach. Następnie odnalazł się w medycynie i wielu innych dziedzinach. Drukarki 3D na początku były niezwykle drogie, obecnie ich cena pozwala na to, aby mógł mieć je każdy z nas…

Kto może zacząć przygodę z drukiem 3d?

Odpowiedź na pytanie – kto może zacząć przygodę z drukiem 3d? jest bardzo prosta – każdy! Przed technologią tą otwierają się ogromne możliwości i z roku na rok wykorzystywana jest w coraz większej ilości branż. Można spodziewać się, że osoby dziś bardzo młode, będą wykorzystywały druk 3D w przyszłości, w swojej pracy. Jest to możliwe zarówno jeśli wybiorą zawody związane z szeroko pojętą medycyną, budownictwem, architekturą, designem czy moda. Niektóre z firm, myśląc o przyszłości, stworzyły modele drukarek przeznaczone dla najmłodszych. Modele edukacyjne, bo tak należy je nazywać, przeznaczone są dla uczniów szkół.

Druk 3D jest dziś tak modny, że wiele osób chce go po prostu spróbować. Ogromna rzesza hobbistów sprawia, że jest on coraz popularniejszy i to dla nich stworzona jest bardzo duża ilość drukarek 3D. Nie są to drukarki specjalistyczne, jednak wydruki z nich pochodzące są naprawdę wysokiej jakości. Hobbistycznie przygodę z drukiem może rozpocząć każdy – nastolatek, osoba dorosła, emeryt czy rodzic wraz ze swoim dzieckiem zaszczepiając u niego miłość do innowacyjnych technologii.

Technologia przestrzenna wykorzystywana jest coraz częściej w firmach różnej wielkości (wcale nie są to tylko największe przedsiębiorstwa, które już od lat inwestują w profesjonalne drukarki 3D). Drukiem mogą, a nawet powinny zainteresować się więc osoby prowadzące działalności związane z architekturą, designem, modą i pokrewnymi. A może jesteś związany z branżą medyczną – w tym obszarze druk 3D również jest przydatny i bardzo popularny!

Technologia ta jest zatem dla każdego; może stać się hobby, ale również możliwością na efektywne zarabianie pieniędzy. Bez względu na wiek, może ona zachwycić każdego i każdy jest w stanie się jej nauczyć…

Jacek Niemcewicz

Jacek Niemcewicz

Pasjonat, specjalista z zakresu technologii wydruku 3d. Swoje pasje rozwija poprzez uczestnictwo w zaawansowanych projektach oraz wdrożeniach technicznych, w tym zwłaszcza związanych ze skanowaniem i drukowaniem 3d.

Więcej