fdm

Prusa SL1 w technologii MSLA

Prusa to firma wszystkim miłośnikom druku 3D doskonale znana. Co jakiś czas firma ta lubi zaskoczyć. Np. kilka miesięcy temu wprowadziła na rynek filamenty. Dziś jednak zaskakuje czymś innym – wprowadza drukarki, które nie będą pracowały w technologii FDM, a zatem najbliższej technologii tej firmy. Prusa SL1 będzie pracowała w MSLA.

Dla kogo drukarka 3D Prusa SL1?

Drukarka ta przeznaczona jest przede wszystkim dla tych dziedzin, w których liczy się bardzo duża precyzja i dokładność, a wiec m.in. w jubilerstwie czy w medycynie. Drukarka wyposażona jest w czujnik poziomu żywicy, wyświetlacz LCD – pełnokolorowy i dotykowy, łączność LAN i Wi-Fi, system chłodzenia. Co więcej, wyposażona jest w aluminiowe elementy i posiada opcję automatycznej kalibracji.

Należy również wspomnieć o bardzo dużej prędkości wydruku. W 6 sekund drukowana jest jedna warstwa, przy czym nie ma tu żadnych różnić ze względu na skomplikowanie czy wielkość prototypu.

Więcej informacji o drukarkach 3d można znaleźć na: www.cadxpert.com.pl

Jacek Niemcewicz

Jacek Niemcewicz

Pasjonat, specjalista z zakresu technologii wydruku 3d. Swoje pasje rozwija poprzez uczestnictwo w zaawansowanych projektach oraz wdrożeniach technicznych, w tym zwłaszcza związanych ze skanowaniem i drukowaniem 3d.

Więcej