skanowanie-3d-wizualizacje

Skanowanie 3d w Polsce

Skanowanie 3D staje się działaniem coraz bardziej popularnym. Jeszcze niedawno, skanery 3D były czymś mało spotykanym, zwłaszcza na naszym rynku, obecnie są one łatwo dostępne, a co ważne – niezwykle przydatne dla wszystkich miłośników tej technologii.

Jednym z czołowych producentów skanerów 3D w Polsce jest Smarttech3D. Firma ta wprowadziła świetnej jakości skanery, które doskonale sprawdzą się w przemyśle, ale też w muzealnictwie. Nie zapomniano także o specjalnej ofercie dla edukacji. Obecnie można powiedzieć, że skanowanie 3D rozwija się prawie tak samo jak technologia druku 3D – w końcu, coraz częściej, te dwa sprzęty, a więc skaner i drukarka – nie mogą bez siebie funkcjonować. Pośród liderów na polskim rynku skanerów 3D, można wymienić również firmę ITA, oferującej również projektowy pomiarowe, mikroskopy oraz wiele innych maszyn pomiarowych.

Ceny, podobnie jak w przypadku drukarek 3D, są bardzo różne. Koszt zależy od wielkości oraz przeznaczenia skaneru. Sprzęt tego typu możemy zakupić bez najmniejszego problemu w wielu sklepach stacjonarnych ze sprzętem, ale także przez Internet.

Ułatwiają pracę

Skanery 3D to narzędzia, które niezwykle ułatwiają nasza prace podczas drukowania. Dzięki nim, szybko i bez konieczności tworzenia własnego projektu, można uzyskać model przestrzenny konkretnego obiektu, który następnie zostanie wydrukowany. Oczywiście w każdym Skanie możemy nałożyć poprawki, tak, aby nieco zmodyfikować projekt. Co możemy skanować? Zarówno obiekty bardzo małe, jak i bardzo duże. Skanujemy przedmioty, które chcemy wydrukować, ale również budynki, a także – co niezwykle popularne – postaci ludzie.

skanowanie-3d-podglad

Skanowanie 3D w Polsce, a raczej technologia ta rozwija się dokładnie tak samo, jak w wielu innych krajach równie mocno zainteresowanych techniką 3D. Na pewno nie musimy mieć żadnych kompleksów z tym związanych! Co więcej, niemal każdy kolejny miesiąc przynosi nam nowości z tej dziedziny, co bardzo pozytywnie wpływa na rozwój technologii 3d w Polsce.

Jacek Niemcewicz

Jacek Niemcewicz

Pasjonat, specjalista z zakresu technologii wydruku 3d. Swoje pasje rozwija poprzez uczestnictwo w zaawansowanych projektach oraz wdrożeniach technicznych, w tym zwłaszcza związanych ze skanowaniem i drukowaniem 3d.

Więcej