stratasys fortus380

Stratasys Fortus 380mc CFE – drukarka drukująca z włókna węglowego

Stratasys rozpoczęła wysyłkę pierwszych drukarek Fortus 380mc Carbon Fiber Edition (CFE) drukujących z włókna węglowego. Drukarka jest urządzeniem przemysłowym, za który trzeba zapłacić ok. 70. 000 dolarów, a więc znacznie mniej od innych modeli w tej serii. Należy jednak pamiętać, że Fortus 380mc Carbon Fiber Edition drukuje wyłącznie z dwóch materiałów!

Potrzebujesz wytrzymałych detali? Fortus 380mc CFE na pewno się sprawdzi!

Fortus 380mc Carbon Fiber Edition wykorzystuje do druku wyłącznie dwa materiały. Jednym z nich jest kompozyt nylonu i włókna węglowego, a drugim ASA, niezwykle odporny na promieniowanie UV. Wysoka odporność i sztywność tych materiałów sprawia, że drukarka może być wykorzystywana w przemyśle motoryzacyjnym oraz lotniczym. Co więcej, elementy wydrukowane przy pomocy tej drukarki i tych materiałów (produkty finalne oraz prototypy), są znacznie lżejsze, aniżeli produkty stworzone z innych materiałów. Mniejsza waga w połączeniu z bardzo dużą wytrzymałością sprawiają, że wydruki mogą mieć bardzo szerokie zastosowanie.

Oprogramowanie GrabCAD Print sprawia, że drukowanie jest bardzo łatwe. Oprogramowanie jest intuicyjne, co ułatwia zarówno przygotowanie, jak i planowanie, monitorowanie i raportowanie wszystkich działań.

Specyfikacja techniczna drukarki:

Wymiary: 129,5 cm x 90,2 cm x 198,4 cm
waga: 601 kg
obszar roboczy: 35,5 x 30,5 x 30,5 cm

Technologia: FDM
Materiały do druku: Nylon 12CF: 0,254 mm
ASA: 0,127 mm – 0,330 mm

Zobacz: http://www.cadxpert.com.pl/drukarka-3d-stratasys-fortus-380-450mc.html

Jacek Niemcewicz

Jacek Niemcewicz

Pasjonat, specjalista z zakresu technologii wydruku 3d. Swoje pasje rozwija poprzez uczestnictwo w zaawansowanych projektach oraz wdrożeniach technicznych, w tym zwłaszcza związanych ze skanowaniem i drukowaniem 3d.

Więcej